Napsal Vladimír Matajs dne 26. července 2023 v rubrice 

První krok při pořízení fotovoltaiky na střechu bytového domu je jasný. Najdete a oslovíte několik relevantních firem, které instalují fotovoltaické elektrárny pro SVJ zabývají, aby vám poslali nabídku. U nás nejrychlejší cesta k návrhu řešení vede přes kontaktní formulář.

Předběžná nabídka je obvykle vytvořená metodou “od stolu” a je velmi orientační a nepřesná. Nabídku koncipujeme podle mapových podkladů, leteckých snímků s nízkým rozlišením, údajů z katastru a tzv. RÚIANu. V orientační nabídce jsme vám schopni vypočítat, zda se na vaši střechu vejde 20 kWp nebo 30 kWp, jaká bude cena za dodávku technologie a jakou část ceny můžete dostat zpět formou dotace.

Pokud s touto předběžnou nabídkou půjdete na schůzi SVJ schvalovat investiční záměr, později tvrdě narazíte a celý projekt může zkrachovat. Potřebujete totiž mnohem víc informací, především identifikovat všechny související náklady. Potřebujete zcela přesný a precizní návrh řešení a rozpočet. Vše založené na podrobném místním šetření. Otázkou tedy je, co následuje po tomto prvním kroku? Co bude druhý krok?

Mohlo by vás také zajímat

Potřebujete studii proveditelnosti

Přesný návrh řešení musí vycházet z přesných podkladů a dat. K tomu je nezbytná osobní obhlídka místa instalace, pořídit snímky střechy vašeho domu s vysokým rozlišením pomocí dronu, projít dům od střechy po sklep.

Na místě zkoumáme parametry střechy a vlastnosti střešní krytiny. Hledáme místo pro umístění technologie. Hledáme místo pro vyvedení výkonu. Hledáme nejvhodnější vedení kabelových tras. Provádíme referenční zaměření budovy a střechy. Prověřujeme stávající stav a parametry hromosvodu. Zjišťujeme rozmístění a způsob provedení elektroměrových rozvaděčů.

Solární panely na vaší střeše snadno a rychle?

Návrh řešení a individuální cenová nabídka je ZDARMA. Ozveme se během 2 pracovních dní.

Jaký typ a velikost solárního systému je pro vaše potřeby nejvhodnější?
Je realizace u vás technicky možná a pokud ano, jakým způsobem?
Kolik bude solární systém stát a jakou bude mít návratnost?
Jak můžete získat garantovanou dotaci z programu NZÚ?
Kdy začnou solární panely vyrábět elektřinu pro vás?

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho svým přátelům